Search

V rámci XI. Lounské Muzejní noci se odehraje mimořádná umělecká událost. Regionální program mezinárodního tanečního festivalu TANEC PRAHA se poprvé koná také v Lounech. V rámci programu se v Galerii Benedikta Rejta představí dvě taneční představení: 


HEREAFTER – sólové představení Kateřiny Szymanski, performerky, tanečnice, vizuální umělkyně, výzkumnice pohybující se mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Skrz optiku „vzdálenost, čas a rytmus“ se, na základě osobních zkušeností, dívá na některá společenská  a politická témata současnosti, jejichž výběr ponechává oku, vnímání a interpretaci diváka. V poslední době se stále více zaměřuje na výtvarné umění a její díla se pohybují mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Experimentuje s médii, instalacemi a galerijním či veřejným prostorem.


BODY MONOLOGUE 
– sólový projekt řecké tanečnice Gavriely Antonopoulou v choreografii Anastasii Valsamaki, zkušené choreografky s velkou mezinárodní zkušeností zkoumá tancem nevyčerpatelné a až nepředstavitelné možnosti lidského těla. Co nám tělo ve svém monologu sděluje? Mlčí, a přitom k nám promlouvá svými gesty, pohybem a nechává nás žasnout nad dovednostmi, vynalézavostí a fantazií, čeho všeho je schopné. Anastasia Valsamaki jako choreografka debutovala inscenací Sync (2016), která se dostala do výběru Aerowaves 2017 mezi 20 nejslibnějších začínajících evropských choreografů. Body Monologue se dostal do výběru Aerowaves Twenty21.

11.6.2022| 20.30 h

Vstupné 100 | 75 Kč dítě, senior, ZTP (malá část programu bude mimo bezbariérové prostory). Vstupenky k zakoupení zde