Search

NABÍDKA PROHLÍDEK A EDUKAČNÍCH PROGRAMŮ PRO ŠKOLY VŠECH STUPŇŮ 

 Blíží se konec školního roku a s ním také čas třídních výletů. Děti lákají zážitky u vody, paní učitelky zase kultura a poznání. V Galerii Benedikta Rejta v Lounech, na výstavě VODA, můžete spojit obojí. 

Unikátní je již samotný prostor galerie – oceňovaná moderní architektura vrostlá do historického zdiva městských hradeb vede do hlubin středověkých obranných bastionů a sklepení.  V prvních dvou patrech uvidíte OBRAZY VODY, umělecká díla z bohatých  sbírek galerie, spolu s díly současných umělců, kteří se ve své tvorbě k tématu vody obracejí. V druhém suterénu zažijete harmonizující světelnou instalaci AQUARIUM, doprovázenou zpěvem velryb, schopným aktivovat biorezonanci s lidským tělem, zlepšujícím duševní pohodu a zdraví. V nejspodnějších patrech vstoupíte nejenom do úchvatných sklepení, ale také do experimentálního a edukativního LABORATORIA, kde se dostanete do samého středu nového vědění o vodě. Dozvíte se o čtvrtém vodním skupenství i o géniovi Viktoru Schaubergerovi, o tom, co je biotická pumpa a proč se Země tak moc otepluje. 

PROHLÍDKY, EDUKAČNÍ PROGRAM A PRAKTICKÉ INFORMACE

Výstavou lze projít s žáky vlastním tempem (VARIANTA A) nebo si užít 1,5 hodinový komponovaný program pro školy (VARIANTA B), který Vám umožní prožít výstavu z jiného pohledu. Edukační program zapojuje smysly, představivost a kreativitu. Hledáme příběhy k malbám, hrajeme si s interaktivními objekty, nasloucháme zvukům i hudbě, tvoříme živé obraz vody.

VARIANTA A – volná prohlídka probíhá v běžných otevíracích hodinách út – ne 10-18 h. Objednávky na tel. 778 728 992. Vstupné 30 Kč na žáka, pedagogický doprovod zdarma.

VARIANTA B – program a prohlídka s lektorkou GBR. 1,5 h program – pouze po předchozí domluvě s lektorkou na tel. 778 728 991 (M. Drápalová). Vstupné 30 Kč/žáka, pedagogický doprovod zdarma.

Vhodné pro všechny věkové kategorie dětí, edukativní lektorský program zohledňuje věk a přizpůsobuje se různým skupinám (MŠ, ZŠ 1. st., ZŠ 2. st., SŠ). 

Max. počet  žáků ve skupině je 30. 

CO DALŠÍHO NA VÝLETĚ V LOUNECH? 

  • Venkovní výstava ENERGIE A CIVILIZACE, doplňující výstavu VODA, bude k vidění v termínu od 3. do 21. června 2022 na hlavním Mírovém náměstí. Prostřednictvím čtyřiceti témat řeší způsoby využívání energie v historických, společenských, politických a technických souvislostech a nastiňuje jejich možné dopady na naši i budoucí generace. Podle spoluautora a kurátora výstavy prof. Mgr. Miroslava Bárty Dr., prorektora Univerzity Karlovy v Praze, archeologa a egyptologa lidstvo dosáhlo díky objevování stále nových zdrojů energie dnešní technologické úrovně. Výstava ukáže typy energií od využití ohně přes století páry, průmyslovou revoluci, vynález elektřiny, počátky těžby ropy, využití vodních, větrných i solárních elektráren i atomového jádra. Věnuje se také geotermální energii, elektromobilitě, umělé inteligenci, městům budoucnosti i dopadům na životní prostředí. 
  • VĚŽ KOSTELA s dech beroucím výhledem na České středohoří nemůžete vynechat. Kdy je otevřeno a co dalšího nabízí středověké centrum města vám dobře poradí v městském Infocentru https://www.louny.eu/cz/infocentrum-louny/8/
  • Pokud vás nezláká výška kostelní věže, nabízí se PROCHÁZKA kolem řeky do nedalekých Vršovic, s možností zastavit se na občerstvení v Lužeradech, kde se zastavil čas. http://www.luzerady.eu/
  • KOUPÁNÍ – pokud i po návštěvě výstavy VODA skutečná voda chybí, je tady městské koupaliště!  https://www.louny.eu/atraktivity/mestske-koupaliste/90/
  • Možná ale zbývá čas jenom pro OSVĚŽENÍ – báječnou zmrzlinu dostanete v krásném prvorepublikovém pavilonu na Výstavišti v lounském parku. https://www.mkl.cz/park-louny/cafe-park

Těšíme se na vaši návštěvu v červnu, i kdykoliv jindy – o prázdninách, nebo ve školním roce.