Search

so 11.6. | XI. LOUNSKÁ MUZEJNÍ NOC a TANEC PRAHA 

17h – slavnostní zahájení XI. LOUNSKÉ MUZEJNÍ NOCI „na roštu“ GBR

17h – 19h Výstava VODA | vstupné ZDARMA

20.30h TANEC PRAHA V LOUNECH | vstupné 100 | 75 Kč dítě, senior, ZTP (malá část programu bude mimo bezbariérové prostory)Vstupenky k zakoupení zde

Galerie Benedikta Rejta se přidává k programu XI. LOUNSKÉ MUZEJNÍ NOCI mimořádnou událostí. V rámci spolupráce s renomovaným mezinárodním festivalem TANEC PRAHA představuje dvě taneční představení: 
HEREAFTER – sólové představení Kateřiny Szymanski, performerky, tanečnice, vizuální umělkyně, výzkumnice pohybující se mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Skrz optiku „vzdálenost, čas a rytmus“ se, na základě osobních zkušeností, dívá na některá společenská  a politická témata současnosti, jejichž výběr ponechává oku, vnímání a interpretaci diváka. V poslední době se stále více zaměřuje na výtvarné umění a její díla se pohybují mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Experimentuje s médii, instalacemi a galerijním či veřejným prostorem.


BODY MONOLOGUE 
– sólový projekt řecké tanečnice Gavriely Antonopoulou v choreografii Anastasii Valsamaki, zkušené choreografky s velkou mezinárodní zkušeností zkoumá tancem nevyčerpatelné a až nepředstavitelné možnosti lidského těla. Co nám tělo ve svém monologu sděluje? Mlčí, a přitom k nám promlouvá svými gesty, pohybem a nechává nás žasnout nad dovednostmi, vynalézavostí a fantazií, čeho všeho je schopné. Anastasia Valsamaki jako choreografka debutovala inscenací Sync (2016), která se dostala do výběru Aerowaves 2017 mezi 20 nejslibnějších začínajících evropských choreografů. Body Monologue se dostal do výběru Aerowaves Twenty21.