Search

Galerie Benedikta Rejta v Lounech zve do letní krajiny, kde v sobotu 23.7. 2022 od 18.00h pořádá koncert VLADIMÍRA VÁCLAVKA s podtitulem HUDBA PRO KRAJINU. 
Téma KRAJINA je jedním z programových pilířů sbírky i odborného a programového směřování galerie, které se nově rozšiřuje o fenomén tzv. Land artu – Umění v krajině. Pod tímto pojmem rozumíme nejčastěji výtvarné intervence v extravilánech měst a sídel, případně ve volné přírodě. Dotýkat se krajiny formou uměleckého projevu je však možné ještě daleko jemněji, například hudbou. Dnes již sotva potkáme v krajině poutnická procesí, nezaslechneme oslavné zpěvy, či lidové písně doprovázející tradiční práce na polích… Jemné umělecké intervence jsou vznikající formou produkcí, připravované s maximálním respektem k místní přírodě i geniu loci.Jsou reakcí na devastující masový turismus v podobě nejrůznějších nevhodných atrakcí v krajině, redukující pobyt v přírodním prostředí na zábavní zážitek, či terén pro sportovní výkon. 

Vladimír Václavek je český hudebník, jehož tvorba je ovlivněna alternativním rockem a world music. 
V osmdesátých letech působil jako kytarista a baskytarista brněnských rockových skupin Dunaj a E, později se vydal na sólovou dráhu. Jako instrumentalista, zpěvák, skladatel a autor textů (zhudebnil také poezii Bohuslava Reynka, Antonína Přidala a dalších autorů) vydal alba, často meditativně laděné hudby: Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj (1994), Písně nepísně (2003), Ingwe (2005) a Barvy Radugy (2015). Dlouhodobě spolupracuje se zpěvačkou Ivou Bittovou, se kterou nahrál dvojalbum Bílé inferno (1997).

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY
MÍSTO

Koncert se koná na pozadí fascinujícího panoramatu Českého středohoří v bývalém lomu nad městysem Slavětín a je určen nejen pro všechny poutníky a návštěvníky, ale především také pro místo samotné. Počet míst je limitován. Přesnou lokaci naleznete na těchto souřadnicích – 50.3439006 N, 13.9051911 E, mapa bude dále k dispozici na stránkách www.gbr.cz, stejně jako další instrukce. Místo bude lokálně (decentně) značeno. Směr značení: 1/ od barokní kaple Navštívení Panny Marie na kraji obce (ve směru od Loun)2/ od konce Lesní ulice ve Slavětíně(viz mapka v příloze)


PIKNIK
Akce je koncipovaná jako společná večeře v trávě s hudbou, takže prosím nezapomeňte si své košíky s něčím na zub, pití a deku nebo něco vám příjemného k sezení. Na místě nebude zajištěno občerstvení.


POČASÍ

Akce se koná za každého počasí. Při menších přeháňkách na plánovaném místě v lomu u Slavětína, při dlouhodobém dešti pak v Galerii Benedikta Rejta, Pivovarská 34, Louny. I zde mohou návštěvníci ocenit jedinečný horizont, třebaže z jiného úhlu pohledu. 
O místě konání se rozhodne v den konání koncertu. Aktuální informace budou na webových stránkách galerie a na Facebooku. Pevně věříme, že vše proběhne podle plánu! 


DOPRAVA

Vlakem:  z Loun (hlavní vlakové nádraží) v 17.00, příjezd do Slavětína v 17.06, odjezd ze Slavětína 20.46, příjezd do Loun 20.55.

Na kole:Po cyklostezce OHŘE 11,1 km – 43 min. Vyjíždí se z centra města – na stezce Pod šancemi…

Pěšky:V tomto případě doporučujeme vybavit se dobrou turistickou mapou. Možná cesta do Slavětína částečně kopíruje cyklostezku OHŘE. Portál www.mapy.cz ukazuje trasu 13,3 km – 3 h 40 min. Ale určitě najdete i kratší spojení…

Autem:Z Loun 8,8 km – 11 minut, parkování v intravilánu obce. Parkování: Pokud to nebude nutné (neplatí např. TZP) prosíme neparkujte u kaple ani v nejbližší ch ulicích. Procházka z návsi trvá 20 minut a je dlouhá necelý kilometr. 

VSTUPENKY

V pokladně GBR út-ne 10.00 – 18.00, on-line zde https://galerie-benedikta-rejta.reenio.cz/cs/. Prodej na vstupenek bude probíhat také před koncertem na místě. Vstupné 190Kč | 90Kč | 450Kč rodinné (2plus2)

Těšíme se na vás. Tým GBR