Search

Výstava Konstruktivní tendence: mezi napětím a křehkou stabilitou trvá už jen do 9.4.2023. Galerie odhaluje poklady svých vlastních depozitářů a ve své ucelenosti prezentuje jádro svých sbírek vůbec poprvé – díla konstruktivistické tvorby tvoří významný sbírkový soubor s mezinárodním přesahem. Před samotnou návštěvou můžete shlédnout reportáž pořadu Artmix na České televizi nebo si poslechnout o výstavě a historii GBR v pořadu Víkendová příloha na Vltavě. Recenze a reportáže jsme se dočkali i v tištěných médiích jako jsou Lidové noviny, Hospodářské noviny nebo online magazínu Aktuálně.cz, fotoreport na Artalk.cz a mnohých dalších.

V doprovodném katalogu výstavy najdete reprodukce děl ze sbírek GBR, texty Hany Kolingerové, Tomáše Zmeškala, fotografie vystavovaných děl doplněné medailonky jejich autorů, které pro vás sepsal kurátor výstavy Pavel Kappel a mnohé další. Katalog najdete ke koupi i k nahlédnutí v naší galerijní recepci.

Do této chvíle výstavu navštívilo přes 1300 návštěvníků 🖤

Využijte poslední možnost zažít manipulaci prostoru Mariny Apollonio a Victora Vasarelyho, struktury Zdeňka Sýkory, aperspektivu Vladislava Mirvalda, zrcadlové objekty Huga Demartiniho a mnohé další. Tak si ji nenechte ujít – těšíme se na vás!